Zabawki dla dziewczynek - kilka propozycji

tworzywa sztucznego (najczęściej plastiku) bądź drewna. Głównym zadaniem klocków jest budowanie zdolności przestrzennych i kreatywnych dziecka: poprawiają chwytliwość dłoni, budzą kreatywność i poruszają wyobraźnię. Popularną o

Zabawki dla dziewczynek - kilka propozycji Zabawki drewniane to idealny pomysł na prezent dla dziecka

W świecie zabawek - klocki

Klocki ? zabawka dziecięca w formie różnokolorowych wielościanów, wykonana zazwyczaj z tworzywa sztucznego (najczęściej plastiku) bądź drewna. Głównym zadaniem klocków jest budowanie zdolności przestrzennych i kreatywnych dziecka: poprawiają chwytliwość dłoni, budzą kreatywność i poruszają wyobraźnię.

Popularną odmianą klocków są np. klocki Lego i Cobi, służące do zabawy wielokrotnej (możliwość powtórnego składania i rozkładania budowli w różnych kombinacjach). Konstrukcyjne możliwości klocków zwiększają się z każdym kolejnym rokiem, a producenci tworzą różne opcje ich łączenia: przez nakładanie klocków jeden na drugi, sczepianie ich ze sobą, zahaczanie i łączenie na magnes

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klocki


Nauka ekologii

Chociaż zabawki wykonywane z tworzyw sztucznych są produkowane naprawdę w ogromnych ilościach i ten trend wcale się nie zmniejsza od wielu lat, to jednak coraz częściej rodzice przekonują się do zakupu zabawek wykonanych z innych materiałów. Obecnie można nabyć nie tylko zabawki z drewna dla dzieci, ale także z różnych innych materiałów, które na przykład są odzyskiwane poprzez recykling. Ekologiczne zabawki z pewnością mogą nauczyć dzieci troski o własną planetę, co może odegrać ważną rolę w ich dorosłym życiu. Coraz częściej poprzez zabawę dzieci pobierają nauki nie tylko z zakresu ekologii, ale także i innych dziedzin, ale trzeba przyznać, że rosnące hałdy śmieci są coraz większym problemem i warto uczyć dzieci od najmłodszych lat prawidłowej postawy.


Warto wiedzieć

Historia domków dla lalek sięga już starożytności. Dawne miniaturowe gospodarstwa z mebelkami i wyposażeniem znajdowane są w wykopaliskach oraz grobach dzieci1. Mebelki wykonywano wtedy z gliny, cyny, brązu, czasami ze srebra2. Najstarsza znana budowla tego typu pochodzi z roku 1558, kiedy to Albrecht V Bawarski zamówił dla swojej córki prezent, którym był domek dla lalek. Nie przypominał on wtedy zabawki, lecz precyzyjnie wykonane małe dzieło sztuki z kunsztownie wykonanymi miniaturkami rezydencji książęcej.

Wyrób domków w Europie przeżywał rozkwit w wieku XVIII i I połowie XIX wieku. Najpiękniejsze z nich powstały w Niemczech, gdzie pełniły rolę "zabawek edukacyjnych". Modne były też w Anglii, Holandii, Francji i we Włoszech. Właśnie we Włoszech przy okazji obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem2. konstruowano całe "miasta lalek", a w szczególności znane szopki neapolitańskie, które często były dziełem najlepszych włoskich architektów, rzeźbiarzy i złotników.

Pod koniec XIX wieku oprócz domków lalek bardzo popularne stały się miniaturowe pojedyncze pokoje (zwłaszcza kuchnie) składające z trzech ścian, podłogi i wyposażenia takie jak: meble i sprzęt gospodarstwa domowego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Domek_dla_lalek