Samodzielnie, czy lepiej zatrudnić firmę?

nich różnych smug. Dlatego starają się one wykorzystać jesienną pogodę do dokładnego umycia okien przed zimą. Nie wszystkie panie mogą przecież przebywać na słońcu i źle się czują pracując w czasie dużych upałów, a tymczasem w okr

Samodzielnie, czy lepiej zatrudnić firmę? pranie tapicerki wrocław

Mycie okien po okresie letnich burz

Wprawdzie domowe gospodynie bardzo lubią myć okna w okresie letnim, jednak letnie burze i wichury sprzyjają brudzeniu okien i powstawaniu na nich różnych smug. Dlatego starają się one wykorzystać jesienną pogodę do dokładnego umycia okien przed zimą. Nie wszystkie panie mogą przecież przebywać na słońcu i źle się czują pracując w czasie dużych upałów, a tymczasem w okresie jesiennym również jest ciepło, ale temperatura nie dochodzi już do trzydziestu stopni. Dzięki temu można spokojnie pracować nawet w południe i angażować we wspólną pracę innych członków rodziny. Po ostatnim umyciu okien przed zimą można już dodatkowo je uszczelnić, a w ten sposób zabezpieczyć dom przed napływem zimnego powietrza.


Miotła i magia

W średniowieczu miotły powszechnie uważano za narzędzia umożliwiające wiedźmom latanie, zwykle w celu potajemnego docierania na sabaty. Według podań lot na miotle wymagał natarcia ciała odpowiednim specyfikiem. Jako taki najczęściej podawano maść sporządzoną z belladonny lub tłuszcz wytoczony z ciała niemowlęcia. Miotły miały pełnić także inne magiczne funkcje. Według legend wiedźmy wykorzystywały różdżki w kształcie trzonków mioteł, dzięki czemu mogły uniknąć podejrzeń. Inny przykład to zastosowanie miotły jako miejsca tymczasowego uwięzienia duszy innego człowieka.

Również współcześnie miotły pełnią funkcję narzędzi rytualnych w wielu kultach neopogańskich. Najczęściej symbolizują one sferę powietrza. Wykorzystuje się je między innymi do oczyszczania rytualnych kręgów z negatywnej energii. Kapłan lub kapłanka porusza się okrężnie zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, usuwając z kręgu niewielką warstwę ziemi. Często funkcję ?oczyszczającą? zamiast miotły pełni kadzidło.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Miot%C5%82a


Dywan!

Dywan podłogowy ? tkanina dekoracyjna przeznaczona do pokrycia pewnych płaszczyzn (najczęściej podłóg, czasem także ścian).

Dywany pojawiły się prawdopodobnie w Azji Centralnej między III a II tysiącleciem p.n.e. Dywan widnieje na fladze Turkmenistanu.

Słowo dywan, według językoznawcy Aleksandra Brücknera, pochodzi od tureckiego diwan (rada, biuro), a to z kolei z języka perskiego, gdzie oznacza ?trybunał?. Dywany mają różne kształty, kolory i rozmiary.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dywan_pod%C5%82ogowy