O odnawialnych źródłach energii - kwestie energetyki solarnej

o da się zbudować samodzielnie panel słoneczny, to jednak tylko wtedy, gdy korzystamy z pomocy profesjonalistów możemy być pewni, że taka instalacja działa w sposób sprawny i bezpieczny. Fotowoltaika i kolektory słoneczne to niewą

O odnawialnych źródłach energii - kwestie energetyki solarnej inwerter fronius

Firmy świadczące usługi w zakresie montażu instalacji słonecznych

Instalacje słoneczne zazwyczaj montują specjalne firmy, mające odpowiednie doświadczenie w tej branży. Chociaż podobno da się zbudować samodzielnie panel słoneczny, to jednak tylko wtedy, gdy korzystamy z pomocy profesjonalistów możemy być pewni, że taka instalacja działa w sposób sprawny i bezpieczny. Fotowoltaika i kolektory słoneczne to niewątpliwie energia przyszłości i trzeba przyznać, że w tej branży istnieje spore pole do rozwoju. Jeśli korzystamy z usług firmy zajmującej się taką działalnością to oprócz montażu w odpowiednim miejscu odpowiednich paneli słonecznych mamy szanse na wieloletnią gwarancję i serwis. Jest to bardzo ważne, ponieważ naprawa takiej instalacji jest bardzo skomplikowana.


Coś o fotowoltaice

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu)1. Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 - 1,0 m?. Ogniwa te, przede wszystkim, są stosowane w technice kosmicznej. Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika


Ważna definicja - środowisko

Środowisko ? ogół elementów nieożywionych i ożywionych, zarówno naturalnych, jak i powstałych w wyniku działalności człowieka, występujących na określonym obszarze oraz ich wzajemne powiązania, oddziaływania i zależności. Jest to pojęcie podrzędne w stosunku do przyrody, obejmującej również elementy ożywione.

Z uwagi na stopień przekształcenia środowisko dzielimy na:

środowisko przyrodnicze (naturalne)
środowisko antropogeniczne
środowisko sztuczne
środowisko zdegradowane
W Polsce za korzystanie ze środowiska (np. wody) i wprowadzanie w nim zmian (np. wprowadzanie zanieczyszczeń) pobierane są opłaty na rzecz Funduszu Ochrony Środowiska

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Arodowisko