Kiedy potrzeba geodety

jest dość trudna i wymagająca, jest to w końcu zawód wymagający pewnych ściśle określonych umiejętności, ale również i predyspozycji. Technika budowlane często maja kierunek geodezyjny na który można się zapisać i w ten sposób

Kiedy potrzeba geodety Kto w ogóle korzysta z usług geodezyjnych? Na pewno inwestorzy, którzy firm poszukują na rynku lokalnym: . O geodetach.

Kształcenie przyszłego geodety

Droga kształcenia przyszłych geodetów jest dość trudna i wymagająca, jest to w końcu zawód wymagający pewnych ściśle określonych umiejętności, ale również i predyspozycji.

Technika budowlane często maja kierunek geodezyjny na który można się zapisać i w ten sposób zacząć swoją przygodę z tą dziedziną. Jest to niezły początek i pozwala przyswoić pewne podstawy i w razie czego zrezygnować i jeżeli to nie dla nas.

Oczywiście można skończyć liceum i pójść na studia geodezyjne, jednak to dla niektórych skok na zbyt głęboką wodę, z powodu wysokiego poziomu startowego przedmiotów.


Wstępne plany i projekty

Geodeta,a raczej jego usługi są potrzebne wszędzie tam, gdzie powstaje jakaś nieruchomość. Już przy planowaniu budowy geodeta musi przyjść na wskazany teren i dokonać odpowiednich obliczeń oraz sporządzić mapy do dokumentacji, aby inwestor mógł wystąpić o pozwolenie na budowę.

Po otrzymaniu zezwolenia geodeta musi wykonać mapę do celów projektowych i przekazać ją wykonawcy, który zgłasza ją w odpowiednim urzędzie. W trakcje pomiarów geodeta uwzględnia sąsiednie działki, wyznacza miejsce, gdzie budynek może stanąć i wszystko nanosi na mapę. W kolejnych etapach inwestycji geodeta również ma całkiem sporo pracy.


Wikipedia o generalizacji mapy

Generalizacja kartograficzna, generalizacja mapy, uogólnienie mapy (łac. generalis ? powszechny, ogólny) ? w kartografii proces zmniejszania szczegółowości mapy podczas prac redakcyjnych związanych ze zmniejszaniem skali mapy1.

O generalizacji decyduje, oprócz skali, także przeznaczenie mapy. Np. treść mapy ściennej, którą ogląda się z dużej odległości, podlegać będzie większej generalizacji niż atlasu samochodowego w tej samej skali.

Generalizacja polega m.in. na upraszczaniu rysunku obiektów geograficznych (np. przebiegu linii brzegowej), stosowaniu różnego rodzaju symboli przedstawiających złożone struktury przestrzenne i ich cechy. Celem generalizacji jest dostosowanie mapy do danych potrzeb, zwiększenie jej czytelności itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Generalizacja_mapy