Jak podróżować z klasą?

nie istnieje. W latach 70. zdecydowano o wyprowadzeniu lotniska w Gdańsku-Wrzeszczu z obszaru otoczonego zabudową mieszkalną i wykorzystaniu odzyskanych terenów pod nowe osiedla mieszkaniowe (Gdańsk-Zaspa). Port lotniczy w

Jak podróżować z klasą?

Od 1993 gdański port jest spółką

W latach 1935-1939 swój port lotniczy miała również Gdynia (w Rumi). W czasie II wojny światowej pełnił on jedynie funkcje wojskowe; obecnie nie istnieje.

W latach 70. zdecydowano o wyprowadzeniu lotniska w Gdańsku-Wrzeszczu z obszaru otoczonego zabudową mieszkalną i wykorzystaniu odzyskanych terenów pod nowe osiedla mieszkaniowe (Gdańsk-Zaspa).

Port lotniczy w Gdańsku, wybudowany od podstaw, został otwarty 2 maja 1974. Od 1993 gdański port jest spółką prawa handlowego, której właścicielami są głównie miejscowe władze samorządowe: województwo pomorskie (31,45%), Gdańsk (29,45%), Gdynia (1,14%), Sopot (0,35%) oraz Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (37,61%). W 1997 oddano do użytku terminal T1.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy


O transporcie w Wikipedii

Transport (łac. transportare ? przenieść, przewieźć) ? przemieszczanie ludzi, ładunków (przedmiot transportu) w przestrzeni przy wykorzystaniu odpowiednich środków (środków transportu).

Potrzeby transportowe należą do grupy potrzeb wtórnych człowieka i są związane z faktem różnego rozmieszczenia przestrzennego zasobów, skupisk ludzkich i miejsc pracy. Transport towarzyszył ludzkości od samych początków rozwoju cywilizacji. Jest to, obok łączności, dział gospodarki, które zwiększają użyteczność dóbr poprzez ich przemieszczanie w przestrzeni. Transport jest ściśle powiązany z pozostałymi działami gospodarki. Jego rozwój warunkuje ich rozwój i odwrotnie ? gorszy rozwój gospodarki lub transportu wiąże się z pogorszeniem sytuacji odpowiednio w transporcie i gospodarce12. W połączeniu z logistyką oraz spedycją, transport wchodzi w skład branży TSL (transport-spedycja-logistyka).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transport


Jak szybko poruszać się w Łodzi?

W największych ośrodkach miejskich, ale i w mniejszych miejscowościach, możemy nieraz znaleźć naprawdę mnóstwo taksówek, które zawiozą nas do celu. Dlaczego w większych miastach wybór taksówki to naprawdę dobra decyzja?

Oprócz takich korzyści, jak o wiele szybsze zlokalizowanie konkretnego adresu czy szybsze dotarcie do celu wybór taxi ma także inne zalety. Należy do nich przede wszystkim szybszy przejazd przez zatłoczone skrzyżowania czy skomplikowane ulice, które dla osoby spoza miasta mogą wydawać się dość przerażające. Warto zdecydować się na wybór taksówki w Łodzi także dlatego, że możemy dzięki temu szybciej dotrzeć do celu nie martwiąc się zmienioną organizacją dróg czy korkami ulicznymi.