Dieta nie działa? To mogą być hormony

tala. Jednak pacjentami leczonymi w tego rodzaju przychodniach są także osoby chcące korzystać z pomocy lekarzy pracujących w przychodniach przyszpitalnych. Korzystanie z takich przychodni jest o tyle wygodne, że można dzięki korz

Dieta nie działa? To mogą być hormony

Badania przeprowadzane w przychodniach przyszpitalnych

Przychodnie przyszpitalne prowadzone są głównie w celu leczenia tych pacjentów, którzy zostali właśnie wypisani ze szpitala. Jednak pacjentami leczonymi w tego rodzaju przychodniach są także osoby chcące korzystać z pomocy lekarzy pracujących w przychodniach przyszpitalnych. Korzystanie z takich przychodni jest o tyle wygodne, że można dzięki korzystaniu z nich uzyskać dostęp do praktycznie wszystkich badań przeprowadzanych na terenie szpitala, które nie wymagają hospitalizacji. Trzeba jednak liczyć się z tym, że kolejki do lekarzy przyjmujących w przychodniach przyszpitalnych mogą być długie, a wobec tego czas oczekiwania na odbycie umówionej wizyty lekarskiej może dać się we znaki. Wydaje się jednak, że warto od czasu do czasu korzystać z przychodni przyszpitalnych.


Wykonywanie badań medycznych u dzieci

U dzieci wykonywane są przede wszystkim badania krwi oraz badania przeprowadzane przy użyciu aparatu usg i rezonansu magnetycznego czy tomografu komputerowego. Trzeba przyznać, że przeprowadzanie badań u dzieci nie jest takie proste, dlatego będą one udane tylko wówczas, gdy zostaną przeprowadzone przez dobrze przygotowanego lekarza lub pielęgniarkę. W przeciwnym razie dzieci mogą nawet zupełnie uniemożliwić przeprowadzenie u nich jakiegoś badania. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że wszystkie badania wykonywane u dzieci powinny być przeprowadzane w bardzo bezpieczny sposób. Nie powinny one w żaden sposób zagrażać zdrowiu najmłodszych pacjentów. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej będzie zrezygnować z wykonania u dziecka nie do końca potrzebnego badania.


Jak przygotować się do wizyty u endokrynologa

O zaburzeniach w pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego świadczyć może wiele objawów, dlatego zanim udamy się do endokrynologa, warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Jeśli stwierdzi on, że badanie prowadzone przez specjalistę od gruczołów jest konieczne, warto się do wizyty u niego odpowiednio przygotować. Endokrynolog z pewnością będzie chciał dowiedzieć się jak najwięcej o naszych dolegliwościach i historii leczenia, prawdopodobnie zleci też badania pozwalające jednoznacznie określić gdzie dokładnie tkwi problem. W przypadku problemów z tarczycą można wykonać wcześniej badanie USG tego gruczołu, zwłaszcza jeśli w gabinecie endokrynologa nie ma odpowiedniego urządzenia.