Badania serca - po co i dla kogo?

og to nie jest tylko lekarz dla starszych osób. Choroby serca, jeśli nie są wrodzone pojawiają się przez całe życie człowieka. Dzisiejszy tryb życia wielu osób ? siedząca praca, mała aktywność fizyczna, zwiększona ilość spożywaneg

Badania serca - po co i dla kogo? Badania EKG wysiłkowe cieszyn

O tym, dlaczego warto chodzić do kardiologa


W dzisiejszych czasach bardzo dużo mówi się o konieczności regularnych wizyt u kardiologa. Specjaliści podkreślają, że kardiolog to nie jest tylko lekarz dla starszych osób. Choroby serca, jeśli nie są wrodzone pojawiają się przez całe życie człowieka. Dzisiejszy tryb życia wielu osób ? siedząca praca, mała aktywność fizyczna, zwiększona ilość spożywanego alkoholu w połączeniu z kiepską dietą powoduje, że coraz młodsze osoby mają poważne problemy ze swoim organizmem. To dlatego warto regularnie chodzić do kardiologa. Badać się zgodnie z zaleceniami specjalistów w odpowiednich odstępach czasu. To kluczowe dla utrzymania formy i organizmu w dobrym stanie.



Kardiologia w Polsce


Rynek kardiologii w Polsce rozwija się bardzo szybko, a dostęp do najnowszych zdobyczy medycyny dzięki globalnemu europejskiemu rynkowi jest u nas po prostu coraz prostszy. Dzięki temu lekarze mają możliwość rozpoczęcia leczenia zgodnie z najnowszymi standardami, mogą doradzić i podpowiedzieć pacjentowi zgodnie z najnowszą medyczną wiedzą. Stopień rozwoju kardiologii w Polsce rośnie z roku na rok i takie nazwiska jak Religa stają się rozpoznawalne na całym świecie. Dziś Polska kardiologa plasuje się w czołówce tych europejskich, a polscy prawdziwi specjaliści są pożądani dosłownie na całym świecie.


Już pod koniec XIX wieku były

Kardiologia (z gr. "??????" ? serce, "?????" ? nauka) ? dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami i wadami układu sercowo-naczyniowego (serca, aorty i mniejszych naczyń krwionośnych), ich rozpoznawaniem i leczeniem.


W 1733 angielski pastor i naukowiec Stephen Hales po raz pierwszy inwazyjnie mierzył ciśnienie krwi wprowadzając rurę do tętnicy szyjnej konia i związując ją z cylindrem szklanym. Najstarszymi lekami działającymi na serce są glikozydy naparstnicy, których użycie w leczeniu obrzęków opisał w 1785 William Withering. W 1816 francuz René Théophile Hyacinthe Laënnec wynalazł stetoskop pierwotnie w formie prostego drewnianego cylindra, który umożliwiał osłuchiwanie serca. Już pod koniec XIX wieku były rozpowszechnione stetoskopy z elastycznymi wężykami do obu uszu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog